W chwili obecnej nie dysponujemy pogodą dla danego ośrodka.
Jesteś tu:   

Dojazd

 
 

GPS

N: 49° 55’ 53”
E: 21° 52’ 45”
duża mapa

Godziny otwarcia

  • od 9:00 do 21:00

Lodowiec Babica

 
 
 
 

W niewielkiej odległości od Rzeszowa, zaledwie 17 km na trasie prowadzącej w kierunku Barwinka powstał Ośrodek Narciarski Lodowiec Babica. Położony jest on na wysokości 320 m n.p.m. w malowniczej wiosce Babica.


Pośród zieleni drzew i wzniesień znajdują się cztery trasy zjazdowe i trzy wyciągi. Trasy należą do bezpiecznych, lecz 490 metrowa trasa polecana jest osobom dobrze czującym się na nartach. Funkcjonuje przy niej wyciąg talerzykowy o długości 430 metrów.  Dwa pozostałe wyciągi są bez podporowe. Pierwszy z nich ma 150 metrów znajduje się przy nim ogródek dla dzieci z licznymi atrakcjami oraz trasa łatwa trasa o długości 150 metrów. Natomiast drugi mierzy 200 metrów, na jego szczycie mamy do wyboru dwie trasy, jedną łatwą 220 metrową oraz drugą najdłuższą 520 metrową średnio trudną trasę zjazdową.


Na miejscu istnieje możliwość nauki jazdy pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów ze szkółki narciarskiej. Prowadzone są tutaj indywidualne lekcje nauki jazdy oraz treningi sportowe przygotowujące do zawodów.

 

Osoby nieposiadające własnego sprzętu bez obaw mogą zaopatrzyć się w narty lub snowboard w wypożyczalni sprzętu zimowego. 

 

Do dyspozycji wszystkich gości ośrodka została oddana także restauracja, w której można odpocząć, ogrzać się przy kominku i posilić pysznymi o gorącymi daniami szefa kuchni.

Zdjęcia z ośrodka - Lodowiec Babica

Oceń warunki

Wiadomości z ośrodka Lodowiec Babica
 

Ośrodek narciarski Lodowiec Babica zamknięty

10-12-2012
Powoli otwierane zostają ośrodki narciarskie i większość z nas marzy o wyjeździe na pobliski stok. Niestety doszła do nas przykra informacja dla...